Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями

Законні способи не платити кредит

Борги потрібно платити чи не створювати. Але іноді клієнти фінансових установ стикаються з ситуаціями, коли виплачувати заборгованість через ситуації, що змінилася просто нічим. Існує кілька способів, як на законних підставах не платити кредит банку або мікрофінансової організації. Але кожен з них має особливості, нюанси і застосовується лише в окремих випадках.

Способи не платити кредит

Наявність боргу зобов’язує його виплатити. Але закон захищає позичальника і надає можливість законно не погашати заборгованість в наступних випадках:

 • договір з кредитором визнаний судом недійсним або неукладеним;
 • боржник оголосив себе банкрутом;
 • минув строк позовної давності.
 • Домогтися анулювання договору без знань законодавства практично неможливо, а послуги юристів коштують недешево. Інші способи законно уникнути виплат по кредиту для більшості боржників реальніші.

  Банкрутство і відстрочка платежів

  Банкрутство фізичної особи часто розглядається як варіант, як легально не платити кредит банку або МФО. Ця процедура дозволяє сумлінним боржникам позбутися від боргів через реструктуризацію або продаж майна і списання частини боргів.

  Процедура банкрутства тривала й непроста. Боржник може позбутися всього майна, крім особистих речей та єдиного житла, а після її завершення йому потрібно буде 3 роки повідомляти про свій статус при зверненні за позикою до фінансової установи. Якщо потрібно знайти не просто спосіб, як не платити кредит за законом, а рішення проблеми, найчастіше простіше домовитися з фінансовою установою про реструктуризацію заборгованості і надання розстрочення чи відстрочення.

  Терміни позовної давності

  Почекати термін позовної давності – законний спосіб не платити кредит фінансовій установі. Це період часу, протягом якого кредитор має права на захист своїх прав і інтересів в судовому порядку. За загальними правилами він становить 3 роки, але в окремих випадках може бути збільшений шляхом внесення відповідного пункту в договір або на підставі закону.

  Заявити про закінчення строку позовної давності можна лише в суді. Без заяви боржника він не застосовується. Коли банк або МФО звернеться до судових органів і зробить це взагалі – заздалегідь невідомо.

  Визнання боргу перериває перебіг строку позовної давності. Відмова суду в позові не приводить до списання кредиту, і заборгованість нікуди не дівається. Банк або МФО як і раніше зможе спробувати стягнути її в позасудовому порядку або продати третім особам.

  Ризики і наслідки несплати кредиту

  Несплата кредиту несе певні ризики. Притягнути до кримінальної відповідальності сумлінного позичальника, навіть перестав платити по боргах, не мають права. Але боржник може зіткнутися з такими негативними наслідками:

  • штрафи і пені за прострочення, які збільшують заборгованість;
  • спілкування зі службою стягнень і колекторами;
  • арешт і вилучення приставами грошей з рахунків і майна після отримання кредитором судового рішення.
  • Головний наслідок для боржника – втрата репутації надійного позичальника. Несплата кредиту негативно впливає на кредитний рейтинг людини, і отримати нову позику йому стає складно або зовсім неможливо.

Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями