Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями

Чи можна взяти мікропозик на іншу людину

Кредитний договір укладається між фінансовою установою та позичальником. У ньому регулюються права та обов’язки кожної зі сторін угоди. Розглянемо, чи існують легальні способи, як оформити кредит на іншу людину, і що робити, якщо ви стали жертвою шахраїв і на вас намагаються повісити зобов’язання по позиці, яку ви не отримували.

Чи можна легально оформити позику на іншу людину

Легальних способів, як взяти кредит на іншу людину без його участі, немає. Закон не забороняє оформляти договір за дорученням. Але МФО і банки на це не підуть. Вони повинні бути впевнені, що видають гроші в борг конкретній людині, тому зобов’язані провести його ідентифікацію і необхідні перевірки. Інакше у них зросте ризик неповернення коштів і заперечування угод в судовому порядку.

Легальний варіант, як взяти мікропозик на іншу людину, все ж є. Він повинен особисто звернутися в МФО, укласти договір і отримати гроші. Після цього може передати кошти кому завгодно і на яких завгодно умовах. Але обов’язок по виплаті кредиту буде повністю лежати на людину, чиї дані вказані в договорі.

Як не стати жертвою шахраїв

Шахраї постійно шукають способи взяти кредит на іншу людину в МФО або банку. Для цього вони крадуть документи і їх копії, збирають персональні дані інших людей і шукають помилки в комп’ютерних системах.

Знизити ймовірність оформлення шахрайської позики на своє ім’я можна, дотримуючись таких правил:

 • паспорт можна передавати в заставу або на зберігання стороннім особам;
 • копії документа, що посвідчує особу, варто надавати тільки в надійні організації (державні органи, фінансові установи і т. П.);
 • при втраті або крадіжці паспорта потрібно негайно повідомити в правоохоронні органи.
 • До персональних даних також варто ставитися відповідально. Не рекомендується вказувати їх на різних ресурсах в інтернеті, що не викликають повної довіри.

  Що робити, якщо на вас оформили кредит

  Навіть самий відповідальний чоловік може виявитися в ситуації, коли шахраям все ж вдалося оформити кредит на його ім’я. В цьому випадку не потрібно панікувати або повертати борг кредитної організації, а слід діяти за стандартним планом:

  1. Повідомити про факт злочину в поліцію і отримати документ, що підтверджує факт подачі заяви. У порушенні кримінальної справи найчастіше відмовлять, але довідка про звернення в правоохоронні органи знадобиться при спілкуванні з кредитором.
  2. Зв’язатися з кредитором і попросити анулювати шахрайський кредит. Для цього буде потрібно направити заяву в паперовому або електронному вигляді з докладним описом ситуації.
  3. Дочекатися закінчення внутрішньої перевірки фінансової організації. Найчастіше вона спише шахрайський кредит, відновить кредитну історію і повідомить про це. Якщо за заявою буде прийнято негативне рішення – доведеться захищати свої інтереси в судовому порядку.
  4. Рекомендується також перевірити звіт із БКІ на наявність інших шахрайських кредитів. Часто злочинці по одній і тій же схемі оформляють відразу кілька договорів в різних банках і МФО. Для відновлення репутації потрібно анулювати кожен з них.

Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями