На зміну прохань в борг у родичів і друзів прийшли мікрофінансові організації. Вони вигідно відрізняються від альтернативних варіантів: банків, кредитних спілок та знайомих. По-перше, гроші видають протягом декількох хвилин. По-друге, не вимагають довідок про доходи, поручителів і застави. По-третє, оформляють онлайн і цілодобово.
Оформлення мікрокредиту є легким завданням для всіх, хто має доступ до інтернету. Для того щоб отримати позику, достатньо зайти на сайт мікрофінансової організації і заповнити анкету. В анкеті необхідно вказати контактну інформацію та відповісти на кілька запитань про себе.
Рішення по заявці більшість організацій приймає в максимально стислі терміни, іноді навіть за пару хвилин. Весь процес від заповнення анкети до отримання грошей на карту в середньому займає 10-60 хвилин. Ще один спосіб отримання кредиту – готівкою в офісі компанії.
При розгляді заявки позичальника до уваги береться безліч чинників. Деталі й особливості перевірки не розголошуються. Однак основними причинами відмови служать:
Для підвищення швидкості обробки заявок МФО використовують автоматичні системи аналізу анкет, позбавляючись таким чином від людського фактора, але від технічного збою і, відповідно, випадкового відмови така система не застрахована.
На ринку кредитів для населення мікрофінансові організації займають свою нішу – мікрокредитування. Позики в кілька тисяч гривень – це їх основна сфера діяльності. Представлений на цій сторінці список МФО, що видають мікрокредити, постійно оновлюється і поповнюється новими компаніями.
На відміну від банків, мікрофінансові організації дуже рідко відмовляють, проте відмови все ж зустрічаються. Щоб зменшити ризики, дотримуйтеся наступних рекомендацій:
Українські мікрофінансові організації пред’являють мінімальні вимоги до своїх позичальників. Для оформлення мікрокредиту необхідно мати паспорт або ID-карту, ІПН, банківську карту, мобільний номер і електронну пошту. Звертають увагу на наявність прописки. Ще один важливий параметр – вік. Залежно від мікрофінансової організації, позичальникові повинно бути не менше 18-23 років. Крім того, кредитора можуть цікавити контактні дані родичів, але зв’язуватися з ними не будуть, хіба що в крайніх випадках.
Мікрокредит онлайн оформляється в три етапи:
У деяких випадках просять надіслати фото з паспортом в руках.
Мікрофінансові організації видають кредити до 200 000 гривен на строк до 1 року. Однак більшість з них працює з сумами менше 15 000 гривень, які надають на термін не більше 30 днів. Для першої позики ці два параметри можуть бути набагато скромніше: до 3-х тисяч на 2 тижні.
Продовжити мікро кредит дозволяється в особистому кабінеті або через оператора. Для продовження слід оплатити поточні відсотки. Після оплати ви продовжуєте користуватися отриманими коштами, але може змінитися щоденний відсоток.
Повторний кредит видають тільки після повного погашення попереднього. У мікрофінансових організаціях не передбачена видача відразу декількох позик одній людині. При наявності у МФО програми лояльності наступний мікрокредит обходиться дешевше.
При простроченні триває щоденне нарахування відсотків, до яких додається пеня або штраф. Щоб мінімізувати втрати, слід якомога швидше зв’язатися з оператором МФО. Можливо, вам вдасться домовитися про пролонгацію або зменшенні штрафних санкцій.
Мікрокредитування набирає популярність серед українців. Відвідувачам нашого ресурсу важлива думка інших позичальників, тому користуйтеся послугами МФО і залишайте відгуки про їхню роботу.