https://kreditsonline.com.ua/uk/blog/pensionnye-vyplaty-invalidam-v-2020-godu/Пенсійні виплати інвалідам у 2020 році
Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями

Пенсійні виплати інвалідам у 2020 році

У 2020 році непрацездатних або частково непрацездатних громадян, які отримують пенсію по інвалідності, очікує її підвищення. Петиція про прийняття нового закону, в якій громадяни просять підвищити пенсійні виплати інвалідам та пенсіонерам, була опублікована на сайті Кабміну 4 грудня 2019 року. Чи стало це подія причиною, але Кабінет Міністрів України повідомив, що підвищення відбудеться в три етапи, і до кінця наступного року загальне зростання розміру пенсії складе 8%.

Період, в який була отримана інвалідність, не впливатиме на призначення пенсії або її розмір. Для цього важливі такі умови, як група і причини, по якій людина стала інвалідом: отримання збитку здоров’ю під час робочого процесу або захворювання, які з’явилися не через роботу (наприклад, інвалід дитинства).

Як оформити допомогу

Пенсійні виплати інвалідам

Пенсія у зв’язку з інвалідності регулюється законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, яке спровокувало втрату працездатності».

Питанням нарахування пенсії інвалідам займається Пенсійний фонд України. Для оформлення потрібні такі документи:

 1. Заява (воно оформляється безпосередньо в самому фонді).
 2. Паспорт та ідентифікаційний номер платника податків.
 3. Документ, що підтверджує огляд медико-соціальною експертною комісією.
 4. Документ, який підтверджує ваш трудовий стаж і зарплату.
 5. Фото на документ (необхідно для видачі пенсійного посвідчення).
 6. Копія свідоцтва хвороби (вона повинна бути видана і легалізована в військкоматі) або довідка від ВВК (тільки для військових строкової служби).

Громадяни з інвалідністю як слідства хвороби, каліцтва на роботі, діти-інваліди та військовослужбовці можуть оформити виплати онлайн. Для цього Пенсійний фонд України разом з іншими державними реєстрами, відповідно до закону «Про оптимізацію надання пенсійних послуг в сфері пенсійного забезпечення», ввели електронну систему «Е-пенсії». Ця програма дозволяє інвалідам оформити і перерахувати пенсію, призначити надбавку, замовити посвідчення не виходячи з дому. При цьому кількість необхідних обов’язкових документів для «Е-пенсії» менше, ніж при особистому оформленні.

Як довго будуть виплачуватися гроші

Зазвичай пенсії по інвалідності призначаються на весь період захворювання або на все життя. Безстрокові виплати можуть отримувати особи, які досягли пенсійного віку. Ніякі інстанції не можуть змусити інваліда проходити повторну медекспертизу, якщо цього не захоче він сам.

Допомога буде призначена, як тільки Пенсійний фонд отримає всі необхідні документи. Якщо в державні інстанції звернутися протягом трьох місяців після того як людині була присвоєна певна група, то гроші будуть нараховуватися з урахуванням цього часу.

Від чого залежить розмір виплат

Пенсія безпосередньо залежить від групи:

 • 100% виплат за віком для 1 групи;
 • 90% виплат за віком для 2 групи;
 • 50% виплат за віком для 3 групи.

Якщо ви – непрацюючий пенсіонер з інвалідністю, то сума виплат залежить від вашого трудового стажу і статі. Наприклад, для жінок віком до 53 років необхідно мати стаж від 23 років, а для чоловіків віком до 59 років – 30 років.

З початку 2020 року мінімальна пенсія для інвалідів буде збільшуватися тричі, разом із зростанням рівня прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб:

 • з 1 січня вона становитиме 1638 грн;
 • з 1 липня 2020 – 1712 закарпатцям грн;
 • а з 1 грудня – 1769 грн.

Які існують надбавки

Розмір мінімальної пенсії не означає, що ви зможете отримувати саме цю суму. Залежно від різних обставин, виплати можуть зростати. На це впливають доплати і надбавки за послуги доглядальниць або наявність у інвалідів утриманцем, індексації, додаткові пільги за заслуги перед державою.

До мінімальної пенсії, згідно із законодавством України, можуть додати 50 грн для осіб з інвалідністю 3 групи, які вийшли на пенсію і не мають родичів, для одиноких інвалідів 2 групи, а також для інвалідів 1 групи, яким потрібні доглядальниці. Якщо у інваліда, який є пенсіонером без роботи, на утриманні перебувають діти, то за кожного з них держава доплачує ще по 150 грн.

Постанова Кабінету Міністрів №265 від 26.03.08 регулює щомісячні виплати для інвалідів, у яких після обліку всіх надбавок розмір пенсії не дотягує до прожиткового мінімуму непрацюючого особи. Тоді кожен місяць йому буде виплачуватися ця різниця.

Чи мають інваліди право на додаткові пільги

Хоча люди з інвалідністю та отримують обов’язкове страхування від держави, вони все одно мають право на додаткові виплати і послуги. Вони можуть стосуватися різних сфер життя: ЖКГ, освіти, трудових виплат, медицини, транспорту і інше. Крім інвалідів, на ці пільги можуть претендувати чорнобильці. Вони також можуть бути у вигляді знижок або безкоштовних надань різних послуг. Ознайомитися з цими пільгами можна в законі «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» або законі «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Скасування групи інвалідності: чому

Міжнародна класифікація функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я – документ Всесвітньої організації здоров’я, на базі якого встановлюється відсоток втрати працездатності для розрахунку розміру пенсії. Незабаром він змінить традиційну систему нарахувань. Таким чином, Україна планує вийти на європейські стандарти оцінки пенсії для інвалідів. Після введення цієї системи класифікація інвалідності по групах буде скасована. Виплати будуть нараховуватися не залежно від діагнозу, а від загальної працездатності людини. Вважається, що це більш лояльна і справедлива система.

Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями