https://kreditsonline.com.ua/uk/blog/komu-dayut-kredit/Кому дають кредит?
Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями

Кому дають кредит?

Можливість користуватися позиковими засобами за вигідною кредитною ставкою – корисний ресурс для кожної людини. Який портрет ідеального позичальника для фінансують структур?

Критерії привабливості клієнтів для банківських структур

Кому дають кредит?

Виносячи рішення по кредитній заявці банк оцінює шанси на повернення коштів і зважує ризики можливих неплатежів. Індикатори, що підлягають моніторингу при розгляді анкети позичальника наведені нижче.

Вік

Згідно із законодавством України, отримати кредитні кошти можуть тільки повнолітні громадяни які досягли 18 років, проте не кожен банк готовий працювати з юним позичальником. У кредиторів затребувані позичальники – чоловіки і жінки від 25 до 50 років.

Якщо позичальникові менше вісімнадцяти років і більше сімдесяти, по кредиту буде відмова. Єдина установа, яка розглядає кредитну карту підліткам до 18 років – Приватбанк. Ліміт карти Юніор 300 гривень і встановлюється він за згодою батьків. Оформити картку в банку підліток може тільки разом з опікуном.

Для пенсіонерів та осіб молодого віку, без кредитної історії і роботи, кращим рішенням буде звернення за позикою в онлайн мікрофінансову організацію. МФО лояльні до позичальників і ризик відмови мінімальний. Процес заявки, схвалення і переказу коштів на карту відбувається в онлайн режимі, на сайті МФО. Єдине, що потрібно надати – паспорт і карту. При укладанні кредитної угоди права та обов’язки сторін закріплюються в електронному документі і несуть повноцінну юридичну силу.

Діяльність МФО на території України регулюється ГК, законом «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг», «Про електронну комерцію» і ін. Для термінових потреб і при труднощах кредитування в банку, це вдалий вихід .

Офіційне працевлаштування

Громадянину, який має постійне місце роботи, простіше отримати схвалення на кредит в банку і позику в онлайн МФО. Трудова історія позичальника прояснює для кредитора таку рису, як стабільність. Чим довше людина працює на одному місці, тим надійніше клієнт. Мінімальний термін роботи на останньому місці – не менше шести місяців, окремі банки розглядають позичальників зі стажем від 12 місяців. Підтверджуючими документами будуть: копія трудової книжки та довідка про доходи.

Для МФО стаж не має значення. Важлива наявність постійного джерела доходу.

Розмір щомісячного доходу

Стабільний заробіток – головний критерій оцінки платоспроможності для банків і МФО. Сукупна сума платежів по кредитах не повинна перевищувати 30% щомісячного доходу. Підтверджуючим документом буде довідка про зарплату.

Окремі роботодавці, з метою оптимізації податкових і страхових витрат на співробітника, відображають в офіційних звітах мінімально можливі за законом розмір заробітної плати. Повинні враховуватися:

 • премії;
 • бонуси;
 • оплата за додаткові роботи і ін.

У такій ситуації підтвердити фактичний фінансовий стан позичальника проблематично, але вихід є. Якщо невраховані доходи регулярно надходять на банківську карту, можна замовити в обслуговуючому банку довідку про рух грошових коштів за рік у щомісячній розбивці. Ще один варіант – завести дебетову карту в обраній фінансовій установі і регулярно вносити кошти на картковий рахунок. Шанси на схвалення кредиту в зазначеному банку підвищаться.

Для МФО хорошим показником будуть невеликі позики, які позичальник повернув своєчасно. При повторному зверненні умови можуть бути лояльніші.

Для окремих категорій позичальників, таких як:

 • фрілансери;
 • не зареєстровані підприємці;
 • особи, які отримують пасивний дохід (наприклад здача майна в оренду, відсотки з цінних паперів, депозитів, інвестиційних проектів);
 • підтверджуючими документами будуть виписки з банківських рахунків, договору оренди, депозитні та інші договори.

Наявність ліквідного майна

Квартира і автомобіль у власності позичальника збільшує привабливість для фінансових установ. При оформленні заставного забезпечення можна розраховувати на позику в сумі 70% ринкової вартості застави.

Кредитна історія

Ідеальна кредитна історія в сукупності з достатнім доходом і позитивною репутацією – 100% схвалення позики. Сумлінна платіжна поведінка говорить про намір позичальника і далі утримувати КІ в хорошому стані і не допускати прострочень.

Отримати кредитний звіт можна безкоштовно 1 раз на календарний рік, і при отриманні відмови на фінансування. Дані містяться в бюро кредитних історій.

Сімейний статус, наявність утриманців

За статистикою, кредитори вважають за краще фінансувати сімейних людей. Сукупний бюджет і підтримка чоловіка (дружини) знижує фінансові ризики кредитної установи. Поширена практика поручительства подружжя один за одного. Наявність утриманців погіршує кредитний рейтинг, так як непрацездатні члени сім’ї – це джерела витрат.

Наявність кредитних зобов’язань перед сторонніми організаціями

В анкеті завжди запитується інформація про позики (кредити), які в даний момент позичальник виплачує. Якщо за поточними зобов’язаннями суб’єкт справно платить, то це плюс, але додаткове фінансове навантаження може знизити суму запрошеної позики.

Зовнішній вигляд, поведінка

При особистому зверненні в офіс кредитної організації важливо дотримуватися деякий правила.

Охайний зовнішній вигляд. Чистий, випрасуваний одяг, взуття, чисте волосся і доглянуті нігті. Співробітники банку досвідченим поглядом сканують клієнтів. Недбалий зовнішній вигляд – негативний фактор.

Відсутність неприємних запахів.

Поява у фінансовій організації в алкогольному сп’янінні може закінчиться чорним списком.

Ввічливе звернення до співробітників організації.

Репутація позичальника

Крім фінансових ризиків банки і мікрофінансові організації враховують ризики шахрайства, навмисного ухилення від зобов’язань. Труднощі з отриманням фінансування відчувають такі категорії позичальників, як:

 • особи з судимістю. До умовних термінів установи відносяться лояльно, а тюремний термін може стати стоп-фактором. Кому не дадуть кредит, так це людині, яка була засуджена за шахрайство;
 • боржники по аліментах;
 • Особи, щодо яких ведеться судове виконавче провадження. Подивитися статус суб’єкта можна в загальнодоступних джерелах і відкритих реєстрах України.

Вимоги до документів

Надані в організацію документи повинні бути:

 • з не закінченим терміном;
 • читабельні;
 • не мати механічних пошкоджень, стертих місць та ін.;
 • паспорт повинен містити місце реєстрації в Україні, бажано в тому населеному пункті, де подається заявка на кредитування.

Привабливість позичальника для кредитних установ складається із сукупності вищевказаних чинників. Збільшити шанси на отримання позики можна, попрацювавши над кожним з пунктів і поліпшити показник. Одним з важко виправних критеріїв є негативна кредитна історія. Показник можна поліпшити, позичаючи кошти у мікрофінансових компаній і вчасно розраховуватися за зобов’язаннями.

Получи беспроцентный кредит!
Отправь заявку и получи список организаций с лучшими условиями