https://kreditsonline.com.ua/uk/blog/de-vzyaty-kredyt-yakshcho-ty-v-chornomu-spysku/Де взяти кредит, якщо ти в чорному списку

Де взяти кредит, якщо ти в чорному списку

Від потрапляння в “чорний список” боржників фінустанови ніхто не застрахований. Фінансові труднощі виникають несподівано. В результаті порядний позичальник перестає виконувати свої зобов’язання перед кредитором. Тут вже неважливо, з якої причини з’явилися прострочення по кредиту: втрата роботи, зменшення зарплати або тяжка хвороба – для фінансової установи людина стає боржником. Найгірше, потрапляючи в таку ситуацію, не мати можливості виплатити поточний кредит і потребувати додаткових коштів. Проте вихід є – деякі організації надають позики навіть особам, які перебувають у чорному списку.

Що таке чорний список

Де взяти кредит, якщо ти в чорному списку

Кожен кредитор веде реєстр проблемних позичальників. Він самостійно визначає розмір боргу і тривалість прострочок, через які дані фізособи заносять у власний чорний список. Багато в такому випадку намагаються взяти кредит в іншому місці, з яким ще не мали справи. Однак це не означає, що нова фінансова установа нічого не знає про ваші борги. В Україні працюють організації, які збирають кредитні історії і діляться ними з кредиторами. Найвідоміші Українське бюро кредитних історій (УБКІ) і Перше всеукраїнське бюро кредитних історій (ПВБКІ). Кожна організація передає в бюро дані про те, як виплачувався (-єтся) кредит.

Крім того, з початку 2019 року Національний банк України (НБУ) зобов’язав всі банки перед видачею кредиту перевіряти потенційного позичальника в реєстрі боржників. У базу потрапили фізичні і юридичні особи з заборгованістю по кредиту більше ста мінімальних зарплат.

Як подивитися, що ти в чорному списку

Дізнатися про свою погану репутацію можна кількома способами:

 • на сайті ПриватБанку в розділі боржники-шахраї. Відображаються ПІБ, фотографії та рік народження;
 • на сайті УБКІ або в додатку бюро для смартфонів на базі Android і iOS. Вартість послуги 50 грн;
 • в офісі ПВБКІ один раз на рік безкоштовно. Отримати кредитну історію можна також поштою (в межах України 60 грн) і в електронному кабінеті (підписка від 50 грн). Крім того, бюро надає кредитні історії для НБУ;
 • в єдиному реєстрі боржників на сайті Міністерства Юстиції. Але тут вказані неплатники аліментів і заробітної плати, а також ті, хто не дає бачитись з дитиною.

Якщо ви потрапили у внутрішній чорний список фінансової організації, яка не надала ваші дані в бюро кредитних історій, перевірити свої підозри можете тільки при особистому зверненні в компанію.

Чому відмовляють у кредиті

Позика не дають громадянам, які можуть не повернути гроші або повернуть з затримками. Заздалегідь виявити в людині проблемного позичальника важко, тому фінансові організації перестраховуються і не співпрацюють з тими, хто не підходить за непрямими причинами. Отже, в категорію небажаних клієнтів потрапляють такі громадяни:

 • з поганою кредитною історією. Висока ймовірність повторення ситуації;
 • з недостатнім рівнем доходу. Людина повинна заробляти стільки, щоб вистачало на покриття щомісячних витрат і виплачування кредиту;
 • із зарплатою в конверті. Немає можливості офіційно підтвердити розмір заробітку (не завжди це значимий фактор, особливо при співпраці з МФО);
 • з боргами. Чим більше у позичальника кредитів, тим менше шансів, що він виконає свої зобов’язання;
 • з невеликим стажем роботи. Бажано, щоб людина пропрацювала на одному місці більше півроку. Не вітається часта зміна роботи, так як пошук нового місця роботи після чергового звільнення може зайняти багато часу;
 • передпенсійного віку. У разі звільнення, їм важче влаштуватися на нову роботу;
 • небезпечних і специфічних професій. У першому випадку їх життя постійно перебуває під загрозою, а в другому – вузькоспеціалізовані працівники часто не затребувані на ринку праці.

Що не допоможе отримати кредит

Найчастіше в кредиті відмовляють неплатоспроможним громадянам з поганою кредитною історією. При попаданні в чорний список банку постарайтеся якомога швидше з нього вибратися, для цього погасіть заборгованість. Ні в якому разі не ведіться на оголошення про видалення вашої кредитної історії тому, що таким чином шахраї виманюють гроші і не дають нічого натомість. Кредитні бюро зацікавлені в надійному зберіганні кредитних історій і використовують різні методи для захисту інформації.

Як взяти кредит, якщо ти в чорному списку

Банки – не єдині організації, які видають кредити населенню. Позики надають МФО, кредитні спілки, ломбарди. Мікрофінансові організації оперують своїми засобами, а кредитні спілки – грошима учасників. Причому останніх, МФО практично витіснили. Це пов’язано з тим, що вони видають гроші практично всім, хто до них звертається. Кредит для тих, хто в чорному списку, з високою ймовірністю надають: MyCredit, MONEYVEO, Швидко Гроші, Бистрозайм і DINERO.

Як поліпшити кредитну історію

України має кредитні бюро, що працюють на ринку близько 15 років. Вони зберігають кредитні історії до 10 років. Тому набагато простіше не допустити потрапляння в їх списки. Для цього намагайтеся гасити заборгованість по кредиту в найкоротші терміни, наприклад, скориставшись мікропозиками від МФО. Чим швидше розрахуєтеся з боргами, тим краще буде виглядати кредитна історія.

Якщо погасити заборгованість не виходить, скористайтеся послугою реструктуризації. Вона полягає в зменшенні щомісячного платежу за рахунок збільшення терміну виплат, списання частини боргу, надання розстрочки та інших змін в договорі. Дотримання нових правил призведе до поступового поліпшення кредитної історії.

Не забувайте і про такі кредитні продукти, як розстрочка і кредитні карти. Інформацію про них, банки і кредитні бюро також заносять в кредитну історію. Своєчасне виконання зобов’язання за будь-якими кредитними продуктами зіграє вам на руку. Навіть використання кредитних карт з 0% допомагає поліпшити кредитну історію.

Врахуйте, що фінансові установи дивляться на найсвіжіші дані, тому відомості по старих заборгованостях з часом перестають грати роль.

При знаходженні невідповідностей у своїй кредитній історії в одному з бюро, наприклад, борг погасили, а в історії це ще не відображено, попросіть кредитора внести останні зміни. Деякі банки не повідомляють в бюро кредитних історій інформацію про кредитні картки або інші послуги. Якщо занесення цих відомостей допоможе постати перед кредиторами в кращому світлі, то просіть банк надати їх в бюро.

Які плюси МФО перед банками

Мікрофінансові організації мають ряд переваг в порівнянні з банками. Серед них:

 • мобільність. Щоб отримати позику не потрібно нікуди ходити, достатньо оформити заявку на сайті організації;
 • цілодобова робота. МФО працюють через інтернет, що дозволяє в будь-який час видавати гроші;
 • мінімальні вимоги. Для отримання грошей потрібен тільки ІПН і паспорт, довідка про доходи не потрібна;
 • швидкість роботи. Схвалення заявки займає до півгодини;
 • лояльність. МФО закривають очі на погану кредитну історію і відсутність офіційної зарплати. Постійним клієнтам пропонують більш вигідні умови: зменшення процентної ставки, збільшення суми і терміну позики.

Висновок

Фінансові установи ведуть облік боржників і обмінюються інформацією про неплатників через бюро кредитних історій. У цих установах відомості не видаляються і зберігаються до десяти років. Отримати кредит, перебуваючи в чорному списку банківських організацій, реально. Наприклад, МФО пропонують свої послуги всім, хто старше 18 років. Але краще все ж покращувати кредитну історію, погашаючи заборгованість і вчасно виконуючи зобов’язання за всіма кредитними продуктами.